Všichni jsme si zvykli, že při každé i sebemenší komplikaci, zvedneme telefon a víme, že bude problém vyřešen. Popřípadě nám volaný zavolá co nejdříve zpět. Pohodlí moderních technologií. Ovšem jak dalece to lze nazývat pohodlím? Nemáme po práci nárok na svůj osobní život, na své soukromí? Najednou zjistíte, že jste se stali otroky Vašeho mobilního telefonu, sociálních sítí, chatu…
Nelze to pouze zatracovat, samozřejmě, že díky tomu se dá předejít spoustě neštěstí, pomoc v nebezpečné situaci, zachránit pracovní problém. To jsou momenty, kdy je člověk za takové vymoženosti moderní techniky rád.
Také své ratolesti díky tomu máte stále pod kontrolou. Paradoxem je, že takový puberťák, který nepustí mobilní telefon ani cestou na WC, pak hovor od „trapné“ matky jako na potvoru nezvedne.
To je přesně ukázka toho, že si chrání svůj volný čas a reaguje jen tehdy, když se jemu chce. Nebylo by špatné se od této generace nějaký ten nešvar přiučit. Ale pozor! Šikovnější rodič může snadno na chatu zjistit, že je jeho ratolest na příjmu. Zelené – online kolečko ho jednoduše odhalí. Zrovna tak nějaké aplikace hlásí poslední přihlášení dotyčného. To pak snadno zjistíte, v kolik Vaše děťátko bylo ještě vzhůru. Nesnažte se ovšem milá dítka rozzlobit si hodnou babičku koukáním do mobilu při její návštěvě, už Vám nikdy neuvaří tak dobrou svíčkovou.
Výhodou je, že si díky připojení a chatování můžete ukrátit nudnou poradu a probrat nenápadně s kamarádkou, co si koupila nového nebo koho právě sbalila. No uznejte, není to zábavnější, než poslouchat nezajímavé školení o bezpečnosti práce?
Připojení online se prostě dá využívat různě a přináší pozitiva i negativa. A jako je to se vším, i tady je na místě všeho s mírou. S klidnou hlavou vypnout zvuky nebo telefon. Prostě být off-line. A když je pak čas a nálada nebo prostě musíte reagovat na šéfův nepřijatý hovor, prostě plnit povinnosti, buďte zase ve spojení se světem.