Doména většiny menších panelových bytů, tak by se totiž dala nazvat právě úzká chodba. Ve většině případů prostor, kde se sotva dokážeme otočit, natož abychom zde ještě umisťovali úložné prostory či dekorace. Zatímco u prvorepublikových vil můžeme obdivovat majestátní prostory mnohdy s monumentálním schodištěm Kmkdesign, v dnešní době už se na tento reprezentativní prostor nebere mnoho ohledu. Přitom je to mnohdy chodba, co mohou návštěvy obdivovat v našem interiéru jako první. Důvodů, proč tomu tak je, je hned několik. Ten nejdůležitější je hlavně úspora místa. Uživatelům takového obydlí mnohdy nezbývá nic jiného, než se s touto zkušeností vyrovnat a pracovat s prostorem, který je jim k dispozici. Je to sice s podivem, ale i z malé a tmavé chodby můžete vytvořit prostor, který si každý příchozí okamžitě zamiluje.
Kreativitě se meze nekladou
Chodby ve většině bytů jsou všechno, jenom ne prostorné a světlé. A právě s tímto faktem je potřeba pracovat. Chodba, která už je sama o sobě příliš úzká, asi nepotřebuje ještě více zužovat prostor nábytkem. Zato má však minimálně dvě stěny, se kterými se dá velmi dobře pracovat. Ty můžete doslova celé zabydlet a umístit na ně věšáky, které spolehlivě pojmou kabáty, bundy, deštníky a další nezbytnosti, bez kterých se venku neobejdete. Pokud dáváte přednost spíše závěsným policím, nabídka je v dnešní době opravdu široká a vybere si tak skutečně každý. Vsadit ale můžeme i na botník, který je mnohdy důmyslným řešením právě do menších prostor, nezabírá příliš místa a přitom zde nalezne útočiště veškerá vaše obuv.
Osvětlení dokáže divy
Dlouhé úzké chodbě bude slušet závěsné osvětlení, které je vhodné instalovat po celé délce chodby. Řada chodeb přirozeně nemá k dispozici přirozené světlo, řada svítidel ho však už dnes dokáže spolehlivě nahradit. Stropní světla mohou být vhodně doplněna těmi nástěnnými.