Je samozřejmé, že by měly podnikatelské aktivity vynášet peníze, že by si na své provozování měly vydělat plus poskytnout tomu, kdo se jim věnuje, prostředky na obživu. Jenže soukromé podnikání je dost nejistá záležitost, a tak zatímco se tu někomu daří, jiný třeba i vyloženě finančně strádá. A někdy to dokonce dojde až tak daleko, že i kdyby se někdo snažil sebevíc, svým podnikáním nevydělá dost ani na sebe, ani na chod firmy. A v takových chvílích se mění život podnikatele v hotový očistec, ne-li přímo peklo.
Jenže fakt, že někdo nemá peníze, ještě vůbec neznamená, že by měl na své podnikání zanevřít, že by to měl vzdát, firmu zavřít a zkusit štěstí někde jinde. Nejednou jsou totiž takové potíže pouze dočasné, a když je naděje, že jednou zase bude líp, je daleko rozumnější si finanční prostředky na udržení podniku v provozu půjčit. I půjčené peníze se sem dají investovat, i s jejich pomocí se dají překonat veškeré složitosti, po nichž bude jednoho dne zase lépe.
A na koho by se měl obrátit podnikatel, kterému se v jeho firmě zrovna ani trochu nedaří? Často jedině na takovou nebankovní společnost, v ní se mu nabízí hypotéka bez registru. Podnikatelé totiž stejně jako mnozí další našinci obvykle vlastní nějaký ten nemovitý majetek, a když se dá tento na dobu splácení do zástavy, lze si právě zde snadno a docela výhodně půjčit. Bez rizika, že tu člověk neuspěje třeba kvůli nízkým příjmům, záznamům v registrech dlužníků, exekucím a podobně.
Stačí nabídnout takovou zástavu, dohodnout se s poskytovatelem této půjčky na její výši, délce splácení a výši splátek, a pak už tu člověku bez problémů půjčí. I kdyby potřeboval ony peníze třeba až na čtyřicet let, a to dokonce v nemalé výši, jež může dosahovat až sedmdesáti procent odhadní ceny takové nemovitosti.
I jenom tak málo stačí, aby byly zajištěny peníze na chod podniku i ve chvílích z nejtěžších.